Korzyści zdrowotne z bazylii

 • 2 years ago
 • Blog
 • 1

Korzyści zdrowotne z bazylii

Bazylia jest ziołem w rodzinie Mint. Dodaje smak posiłków, a jego składniki odżywcze mogą zapewnić korzyści zdrowotne.

Słodka bazylia (Ocimum bazylicum) odgrywa rolę w wielu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza włoskich kuchni. Stanowi podstawę pesto i dodaje charakterystycznego smaku sałatkom, makaronowi, pizzy i innym potrawom. Kuchnia indonezyjska, tajska i wietnamska zawierają również to zioło.

W diecie słodka bazylia może dostarczać witaminy, minerały i szereg przeciwutleniaczy. Jego olejek eteryczny może również przynieść korzyści lecznicze.

Słodka bazylia jest dostępna w wielu sklepach spożywczych, podczas gdy inne odmiany mają różne gusta i zapachy.

Innym rodzajem bazylii jest Tulsi lub święty Bazylia (Ocimum santum). Ta roślina odgrywa rolę terapeutyczną w lekach tamilskich i ajurwedyjskich, które są głównie praktykowane w Azji Południowo -Wschodniej. Różni się to od słodkiej bazylii.

W tym artykule dowiedz się więcej o korzyściach zdrowotnych i zawartości żywieniowej bazylii oraz znajdź kilka wskazówek, jak ją uwzględnić w diecie.

Korzyści zdrowotne

Bazylia może zapewnić korzyści zdrowotne w diecie, jako medycyna ziołowa i olejku eteryczne. – Na przykład powszechny efekt przeziębienia.

Bazylia zapewnia pewne makroskładniki odżywcze, takie jak wapń i witamina K, a także szereg przeciwutleniaczy. Na przykład Słodka Bazylia

Słodka bazylia, ma wysokie stężenie środka chemicznego eugenolu. To daje mu ogrodzenie przypominającego ząbki. Wapno i bazyli cytrynowe mają wysokie stężenie limonenu, co daje im cytrusowy zapach. Zarówno eugenol, jak i limonen mają właściwości przeciwutleniające.

Zmniejszenie stresu oksydacyjnego

Przeciwutleniacze są niezbędne do eliminowania wolnych rodników z ciała.

Wolne rodniki są niestabilnymi cząsteczkami, które rozwijają się cząsteczki, które rozwijają się cząsteczki, które są niestabilne cząsteczki W wyniku metabolizmu i innych naturalnych procesów. Mogą również tworzyć się w wyniku palenia i niektórych wyborów dietetycznych.

przeciwutleniacze są związkami, które pomagają usunąć te cząsteczki z organizmu. Jeśli zamiast tego się gromadzą, może wystąpić stres oksydacyjny, powodując uszkodzenie komórek i być może chorobę.

Ciało wytwarza niektóre przeciwutleniacze, ale musi również pochłonąć niektóre z diety. Wśród wielu przeciwutleniaczy w bazylii są antocyjany i beta karoten.

Które pokarmy są dobrymi źródłami przeciwutleniaczy? Dowiedz się tutaj.

Wspieranie Wątroby Zdrowie

Badanie z 2015 r. Na szczurach wykazało, że przeciwutleniacze w sproszkowanym przygotowaniu, w tym Tulsi lub Święta Bazylia, miały pozytywny wpływ na zdrowie wątroby. Naukowcy nałożyli proszek po użyciu toksyny do wywołania uszkodzenia wątroby.

tulsi – roślina bardzo różni się od bazylii w przeciętnym zachodnim supermarkecie – odgrywa rolę w tradycyjnej medycynie indyjskiej.

Fighting Cancer

Recenzja opublikowana w 2013 r. Przeanalizowano, czy Tulsi, czy Święta Bazylia może zapobiec raka.

Autorzy doszli do wniosku, że fitochemikalia w Świętej Bazylii mogą pomóc w zapobieganiu pewnym Rodzaje nowotworów skóry, wątroby, doustnej i płuc.

Wydawały się to robić poprzez zwiększenie aktywności przeciwutleniającej, zmieniając ekspresję genów, wyzwalając śmierć komórek i spowolnienie podziału komórek.

Jednak , badania w tym przeglądzie były przedkliniczne lub wykonywane u zwierząt. Potwierdzenie efektów będzie wymagało dalszych badań.

Czy istnieje związek między rakiem a dietą? Dowiedz się tutaj.

Ochrona przed starzeniem się skóry

Według badań opublikowanych w 2011 r., Słodka bazylia ma właściwości, które mogą pomóc chronić skórę przed pewnymi skutkami starzenia.

W badaniu naukowcy zastosowali ekstrakt z bazylii do laboratoryjnych modeli skóry. Wyniki sugerują, że włączenie ekstraktów bazyliowych do miejscowych kremów skóry może poprawić nawodnienie skóry i zmniejszyć chropowatość i marszczenie.

Podczas gdy ekstrakty bazylii w niektórych dawkach mogą mieć ten efekt, spożywanie bazylii niekoniecznie przyniesie korzyść skórze.

Jednak przeciwutleniacze w bazylii i innych produktach roślinnych mogą mieć działanie ochronne, jeśli dana osoba zużywa je w ramach zróżnicowanej diety.

Dowiedz się o produktach spożywczych, które mogą pomóc w zwiększaniu skóry skóry Zdrowie.

Zmniejszenie wysokiego poziomu cukru we krwi

Niektórzy praktycy tradycyjnej medycyny zwykle zalecają bazylię, aby pomóc w radzeniu sobie z poziomem cukru we krwi.

Badanie z 2019 r. Stwierdzono, że analiza Ekstrakt słodyczy liści bazylii pomógł obniżyć wysoki poziom cukru we krwi. Wyniki sugerują również, że liście bazylii mogą pomóc w leczeniu długoterminowych działań wysokiego poziomu cukru we krwi.

Jeśli dalsze badania potwierdzają te wyniki, ekstrakty z bazylii mogą okazać się przydatne dla osób z cukrzycą.

Które potrawy są dobre dla osób z cukrzycą? Dowiedz się tutaj.

Wspieranie zdrowia sercowo -naczyniowego

Przegląd z 2011 r. Zgłoszony w wynikach, że słodki ekstrakt z bazylii krótko zmniejszył wysokie ciśnienie krwi, prawdopodobnie ze względu na zawartość eugenolu ekstraktu. Eugenol może blokować kanały wapniowe w ciele, obniżając wysokie ciśnienie krwi.

Jednak 2 minuty po użyciu wyciągu na badaczy ciśnienie krwi powróciło do jego wysokiego poziomu.

w innym Badanie, 24 zdrowych wolontariuszy wzięło placebo lub kapsułkę zawierającą 300 miligramów (mg) suszonego ekstraktu z liści Tulsi Raz dziennie.

Po 4 tygodniach ci, którzy wzięli ekstrakt z Tulsi, mieli niższy poziom cholesterolu i trójglicerydy niż ci, którzy tego nie zrobili. Autorzy doszli do wniosku, że ekstrakt może pomóc w zmniejszeniu niektórych czynników ryzyka chorób sercowo -naczyniowych.

Znajdź żywność, która może pomóc tutaj obniżyć ciśnienie krwi.

zwiększenie zdrowia psychicznego

Stres psychiczny może wywołać produkcję wolnych rodników w ciele.

Zgodnie z przeglądem z 2014 r., Który obejmował rolę Tulsi w medycynie ajurwedyjskiej, roślina zawiera właściwości, które mogą pomóc:

 • Uważyć stres, lęk i depresję
 • Zwiększ zdolność myślenia i rozumowania
 • Zapobieganie utratę pamięci związanej z wiekiem
 • Popraw sen związany ze stresem i problemy płciowe

Niektóre badania, jak podają autorzy, dały wyniki porównywalne z wynikami Diazepam i leków przeciwdepresyjnych.

Jednak potwierdzenie tych wyników będzie wymagało dalszych badań. Ponadto, na przykład spożywanie Tulsi – w herbatę – jest mało prawdopodobne, aby miały taki sam efekt, jak otrzymanie dawki ekstraktu.

Jak może wpłynąć na depresję diety? Dowiedz się więcej.

Zmniejszenie stanu zapalnego i obrzęku

stres oksydacyjny może prowadzić do stanu zapalnego, czynnika w różnych chorobach, w tym raka, cukrzycy typu 2 i reumatoidalnego zapalenia stawów.

W 2017 r. Naukowcy przeanalizowali właściwości przeciwzapalne dwóch preparatów olejku eterycznego słodkiej bazylii.

Zgodnie z ich wynikami, olej bazyliowy może pomóc w leczeniu różnych chorób, które wymagają stanu zapalnego wynikającego ze stresu oksydacyjnego.

Nie jest jasne, czy jedzenie bazylii może jednak mieć taki sam efekt.

Która żywność może pomóc w zarządzaniu stanem zapalnym? Dowiedz się tutaj.

zwalczanie infekcji

Różni praktycy tradycyjnej medycyny używali bazylii jako środka przeciwdrobnoustrojowego, a niektóre badania naukowe potwierdzają to zastosowanie.

W 2013 r. , naukowcy zastosowali olej słodki bazylii do różnych szczepów Escherichia coli lub E. coli. Bakterie pochodziły od osób z infekcjami oddechowymi, brzusznymi, moczowymi lub skóry, a także ze sprzętu szpitalnego. Wyniki wykazały, że olej był aktywny przeciwko tym bakteriom.

Naukowcy doszli do wniosku, że niektóre preparaty oleju bazyliowego mogą pomóc w leczeniu lub zapobieganiu niektórym rodzajom infekcji.

oregano to kolejne zioło, które może mieć korzyści zdrowotne. Dowiedz się więcej tutaj.

Nutrition

Poniższa tabela pokazuje niektóre składniki odżywcze w 1 łyżce świeżej bazylii ważącej około 2,6 g, według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

Pokazuje także, ile każdego składnika odżywczego potrzebuje dorosłych, zgodnie z wytycznymi dietetycznymi 2015–2020 dla Amerykanów. Należy jednak pamiętać, że potrzeba różni się w zależności od płci i wieku.

W tym tabeli niektóre składniki odżywcze podano w mikrogramach (MCG).

Ilość w jednej 2,6-gramowej łyżce bazylii dzienne wymagania dla dorosłych wapnia (mg) 4,6 1000–1 300 witamina A (MCG, RAE) 6,9 700–900 beta caroten (MCG) 81.7 Brak danych beta cryptoksanthin (McG ) 1.2 Brak danych lutein i zeatesantyna (mcg) 147.0 Brak danych witamina K (MCG) 10,8 75–120

Poza tymi składnikami odżywczymi bazylia zawiera różne witaminy B, ślady żelaza i innych minerałów oraz szereg dodatkowych przeciwutleniaczy.

Dowiedz się o innych pokarmach bogatych w przeciwutleniacze.

Wskazówki dotyczące użycia

Bazylia to pachnące zioło o charakterystycznym smaku, który lubi wielu ludzi. Różne typy mają różne smaki.

W gotowaniu słodka bazylia jest najpopularniejszą odmianą w Stanach Zjednoczonych, ale ludzie używają również bazylii cytrynowej, tożsamości, bazylii cynamonowej i innych typów.

osoba mogła:

 • Posyp świeżo, posiekaną bazylię na pizzę lub w opakowaniu.
 • Ułóż liście bazylii nad plasterkami pomidora i mozzarelli, a następnie skropić Naczynie z oliwą z oliwek.
 • Dodaj bazylię do zup, sosów pomidorowych i cyfr. Li> Dodaj całe, posiekane lub rozdarte świeże liście do sałatki.

lub wypróbuj te przepisy:

 • Chili Chicken z smażonym bazylią
 • Świeży sos pesto bazylii
 • makaron z sosem pomidorów i bazylii

Wiele ziół jest łatwe do uprawy w pomieszcze wybrało składniki w gotowaniu. Tutaj dowiedz się więcej o uprawie w pomieszczeniach bazylii.

Ryzyko

Niektórzy ludzie powinni się zachować podczas jedzenia bazylii.

krzepnięcie krwi

Tylko 1 łyżka bazylii zapewnia 10,8 mcg witaminy K, która odgrywa rolę w krzepnięciu krwi. Ta ilość wynosi od 9% do 12% dziennego wymogu dorosłego.

Wysoki poziom witaminy K może wpływać na działanie niektórych leków, w tym warfaryny (kumadyna). Każdy, kto używa rozcieńczalników krwi, powinien porozmawiać z lekarzem przed zwiększeniem spożycia bazylii.

Alergia

Niektóre osoby mają reakcje alergiczne, jeśli spożywają lub w inny sposób zetkną się z ziołami w mennicy rodzina.

Każdy, kto ma tego rodzaju alergię, powinien unikać bazylii i sprawdzić produkty produkcyjne, aby upewnić się, że nie jest to składnik.

Jeśli dana osoba doświadcza uli, pęcznienia lub trudności z oddychaniem po oddychaniu Jedząc bazylię, powinni otrzymać pilną opiekę medyczną.

Poważna reakcja alergiczna może stać się anafilaksją, zagrażającą życiu awaryjne.

naucz się rozpoznać objawy i co dalej.

Podsumowanie

https://harmoniqhealth.com/pl/ideal-slim/

w tym bazylia w różnorodnej i zdrowotnej diecie może zapewnić korzyści.

Jednak badania nad zaletami leczniczej bazylii koncentrują się głównie na ekstraktach, a nie dodawaniu Zioło do diety.

Również w wielu dostępnych badaniach zbadało właściwości Świętej Bazylii lub Tulsi, inną roślinę od tego USU Sojusznik używany w gotowaniu.

Ponadto nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby potwierdzić wiele z tych zastosowań.

Dowiedz się więcej o możliwych korzyściach zdrowotnych innych popularnych pokarmów.

q:

Basil mógłby skorzystać z mojego zdrowia, jeśli dodam to do mojej diety?

A:

Bazylia jest ziołem, które ma zioło wykazał pozytywny wpływ na zdrowie. Używanie różnych ziół i przypraw może zapewnić smak posiłków, a te składniki często zawierają przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami.

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi powinny ograniczyć spożycie sodu, a więcej ziół, takich jak bazylia, jest Sposób na zapewnienie smaku posiłków bez dodawania soli.

chyba że istnieje alergia lub troska o leki krzepnięcia krwi, Bazylia może być bardzo bezpiecznym i zdrowym ziołem, który można dodać do diety.

.

Odpowiedzi reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie należy jej uważać za porady medyczne.

 • Nutrition/dieta
 • Medycyna uzupełniająca/medycyna alternatywna

Wiadomości medyczne DZISIAJ DZISIAJ Ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą

Compare listings

Compare