Spíše než zvedat a rozbíjet dohromady, je to tak nějak…

  • 4 years ago
  • Blog
  • 1

Spíše než zvedat a rozbíjet dohromady, je to tak nějak…

V omezeném výzkumu byly spojeny s rakovinou, vysokým krevním tlakem a aterosklerózou. (Stejně tak nadbytek vitamínů je spojen s mnoha stejnými věcmi.) USPTF přesto tvrdí, že existuje "není dostatek důkazů" paušálně doporučit, abychom užívali (nebo neužívali) vitamíny A, C, E nebo multivitamíny, kyselinu listovou nebo antioxidační doplňky pro účely prevence rakoviny nebo srdečních onemocnění. Očekávejte další výzkum v této oblasti, zejména u vysoce rizikových pacientů.

Jedním z nejdůležitějších bodů, kde je suplementace velmi doporučována, je kyselina listová v těhotenství, která je nezbytná pro normální dělení buněk, jako doplněk všem ženám, které se snaží otěhotnět – někdy i všem ženám v plodném věku. (Je pravda, že nyní můžete otěhotnět v 60 letech pomocí IVF, ale jde o to řešit případy neplánovaného těhotenství, kdy defekty neurální trubice, jako je rozštěp páteře, mohou být důsledkem nedostatečného množství folátu ještě předtím, než žena vůbec zjistí, že je těhotná, a myslí si, že začne užívat prenatální vitamíny) .

Sečteno a podtrženo, chápeme, že většina lidí je na tom nejlépe bez jakýchkoli vitaminových doplňků. Jen proto, že jsou bez předpisu a stále žijí uvnitř a "zdravotní halo," vitamíny nejsou neškodné. Mohly by vám zkrátit nebo prodloužit život; v tomto okamžiku je náhodné užívání vitamínů metabolická ruleta. Takže, aby to neznělo jako varování na konci reklamy na pilulky, promluvte si se svým lékařem o vitamínech – stejně jako byste to dělali o lécích na předpis – předtím, než zamáváte jakýmkoli pro nebo anti-vitamínovým praporkem. Ne každý potřebuje stejné věci a více neznamená lépe. Buďte Al Borland mezi doplňky výživy.

Na bouřlivé cestě po celém světě, aby dokumentoval udržitelné jídlo, se tým z Perennial Plate zastaví ve Španělsku, aby se setkal s jednou rodinou, která se věnuje zvrácení stigmatu obklopujícího určitou evropskou pochoutku. Tvůrci Daniel Klein a Mirra Fine hovoří s lidmi, kteří stojí za Pateriou de Sousa, malebnou farmou zabývající se výrobou etických a udržitelných foie gras.

Foie gras, jedna z nejkontroverznějších potravin současnosti, byla odsouzena v kampaních za práva zvířat za příšernou praxi tohoto odvětví násilného krmení kachen a hus. V Pateria de Sousa se zvířata volně potulují a farmáři "obnovit přirozené instinkty," říkají, takže "zvíře vytváří potřebný tuk." Kdy oni "oběť" husy, používají metodu hypnózy, která je podle nich humánnější.

Zatímco průmysloví výrobci z Francie a odjinud cestovali na farmu, aby sami viděli její metody, někteří zpochybňují omezenou produkci rodiny. Otec odpovídá: „Všechno není o vydělávání peněz. Náš systém není jen byznys. Je to způsob života.”

Pro více informací z Perennial Plate navštivte jejich stránky.

StitcherScribbler/Flickr

V zájmu optimalizace léčby pro lidi s mentální anorexií se Anouk Keizer a tým psychologů na Utrechtské univerzitě v Nizozemsku snaží pochopit, jak se pacienti vnímají ve vztahu k fyzickému světu. Popisují například, že lidé s anorexií se zřejmě liší od běžné populace v tom, jak vnímají určité pocity dotyku na vlastní kůži. Ale prý se o tom moc neví "nevědomé aspekty související s akcí" vnímané tělesné velikosti.

Aby se na to podívali, požádali 39 lidí (19 s diagnostikovanou mentální anorexií a 20 bez), aby procházeli místností s dveřmi různých velikostí. Účastníci byli rozptýleni, byli požádáni, aby si při chůzi procvičili paměť, aniž by věděli, že skutečným experimentem bylo podívat se, jak se k otvorům přibližují.

PLOSone

Zdálo se, že lidé bez anorexie se pravidelně začali otáčet, aby se vešli menšími dveřmi, když se šířka snížila na pouhých 25 procent širší než jejich ramena. Mezitím se lidé s anorexií začali otáčet, když byly otvory o 40 procent širší než jejich ramena.

Keizer a spol. z pozorování těchto přístupů vyvozují, že lidé s anorexií využívají své vnímání sebe sama při slaďování vztahů s fyzickými prostory nejen vědomě, ale i nevědomě. Jak řekli, "Narušená zkušenost s velikostí těla u mentální anorexie je všudypřítomnější, než se dříve předpokládalo."

Samozřejmě to záleží na tom, co předpokládáš.

sběratelské momenty/flickr

"Vypadá to… správně?" zeptal jsem se a přitiskl jednu z 10 pružných plastových misek nejasného tvaru prsou k jednomu nahému prsu, zatímco druhý tam visel.

"Ať se cítí pohodlně a přikryje tě," obchodní partner Whitney mě ujistil. "Ale jo," řekla a ukázala mi pod paží, "chceš dostat že tam."

"Že jo. Fuj." A sáhl jsem po větší misce.

Celý svůj dospělý život jsem byla chronická neveřejná nastavovačka podprsenky.

Pravděpodobně jste už někdy viděli ženy jako já, jak se neklidně prohrabávají ve svých košilích, aby napravily, co se v podpalubí pokazilo, nebo si strčily palce těsně pod podpaží, aby se vše rychle setřáslo a vrátilo se na místo. Obvyklý tahač kostic, indiskrétní naběračka a stahovačka zbloudilých prsou. Moje matka tomu říká zvyk "neslušný." 

Odborník by to asi označil za důkaz, že jako často uváděných 8 z 10 Američanek nosím podprsenku, která nesedí. Ale jako každoroční rutinní kupec podprsenek s košíčky D jsem to vždy nazýval malou karmickou cenou, kterou platím za to, že můžu nosit šaty bez ramínek, nebo za to, že mám bezpečnou strategii, jak v nouzi upoutat pozornost líného barmana.

Když jsem viděl příběh v The New York Times ale nedávno — "Nový krok v zápase s podprsenkou" — Nemohl jsem si pomoct, ale cítil jsem se trochu teskně. Císař spodního prádla Jockey podle příběhu znovu vynalezl podprsenku s cílem vytvořit dokonalý pohodlný oděv, který by dokonale seděl a podporoval ženu jakéhokoli tvaru.

Žokej

Po prohlídce stovek žen a poslechu stížností žen na jejich podprsenky — na jejich nepohodlný nebo nepodporující střih; jejich nekonzistentní velikost; jejich ostré, svírající kostice; dokonce i zvyk jejich oblíbených výrobců přestat s jejich oblíbenými styly – Jockey strávil osm let vývojem nového produktu nazvaného, ​​kreativně, Jockey Bra. Nyní je k dispozici ke koupi, vypadá stejně jako běžná podprsenka, ale má za cíl (a tvrdí) být mnohem víc: Podle Jockeyho "znovu vynalezený" podprsenka řeší tyto různé problémy tím, že nabízí konzistentní velikost ve stylech, které nebudou ukončeny, a navíc flexibilní pryskyřici "3-D obrys" kus místo kostice ("Protože nejsme plochí," jak Whitney vysvětlila). A možná nejradikálnější je, že Jockey Bra zavrhla tradiční systém velikosti ve prospěch "objemové dimenzování" – to znamená větší rozmanitost velikostí a tvarů košíčků navržených tak, aby bezpečněji vyhovovaly většímu množství prsou, díky čemuž by ženy mohly být pohodlnější a dokonce potenciálně zdravější.

A tak jsem skončil nahý před Whitney a na hrudi jsem si držel něco, co vypadalo jako pokřivené frisbee. Příslib bezproblémové podprsenky na ramínka a zapomeňte na ni.

Bylo to příliš dobré, aby to byla pravda?

No ano i ne.

***

Problém špatně padnoucí podprsenky podle Jockeyho logiky vyplývá z dobově uznávané tradice výrobců podprsenek, kteří nebrali v úvahu skutečný tvar a váhu prsou.

Tradičně jsou velikosti košíčků podprsenky založeny na dvou měřeních: vzdálenosti kolem prsou v jejich plném bodě (t "linie bradavek," někdy se tomu říká) mínus obvod hrudního koše těsně pod prsní tkání (příp "pod poprsím"). Jednopalcový rozdíl odpovídá A-kelímku; dva palce, pohárek B a tak dále.

Ale jak zní Jockeyův slogan, "Ani džbán vody byste nezměřili v palcích." Jinými slovy, protože prsa – zejména větší prsa – jsou tvárná a často poněkud kulatá, je měření oděvu, který je podepře, o něco složitější než alfanumerický systém obvodů poprsí-minus-hrudní stěny-obvodu. pro.

Proto 10 různých velikostí ve stylu medúzy "volumetrické košíčky" které byly seřazené v řadě přede mnou. Jak mi Whitney vysvětlila, když jsem jeden testoval na prsou "fit pohár" za druhou je každá větší velikost tvarována spíše jako kulatější a plnější prsa, aby bylo zajištěno co nejpřesnější měření skutečné prsní tkáně. (Pro více informací o tom, jak to funguje, se podívejte na Jessicu, jejíž ňadra jsou vyrobena ze skla, jak se montuje v propagačním videu Jockey)

Whitney vysvětlila, že ženy, které by mohly mít z žokejské podprsenky největší užitek, jsou ženy s tím, čemu říká "visící" prsa nebo větší prsa, která visí dolů na hrudní stěnu. Pokud má žena převislá prsa (a mnoho žen to má), tradiční měření linie bradavek – mínus – hrudní koš nebere v úvahu žádnou prsní tkáň, která visí pod linií bradavky. Podprsenka samozřejmě zvedá prsa nahoru. Pohár, který je údajný "že jo" velikost pro ženy s převislými ňadry pak může zanechat na bocích nebo přes horní část košíčku přelití, což může zatížit přední část podprsenky a způsobit, že se podprsenka vyhrne nahoru nebo se bude nepříjemně zarývat do ramen.

Další negativní zdravotní dopady nošení nedostatečně podporující podprsenky jsou v průběhu let dobře zdokumentovány. Bolest prsou a zad jsou dobře známé vedlejší účinky špatného padnutí podprsenky a velmi znepokojený osteopat Jon-Morton Bell dokonce varoval britské zpravodajství The Independent:

Pokud se žena předklání kvůli nedostatečné podpoře prsou, trapéz se přetahuje a způsobuje bolesti hlavy. Všechny nervové kořeny vycházejí zezadu; žaludeční nevolnosti a únava jsou běžnými vedlejšími produkty špatného zdraví zad.

Takže nová metoda, jak přesně najít správnou velikost a tvar košíčků, by mohla být nesmírně užitečná pro ženy – zejména ženy s převislými prsy –, kterým jejich držení těla ovlivní podprsenka, která je dostatečně nepodepírá.

"visící," opakoval jsem. "Je to to, co mám?"

Whitney se zdvořile zasmála. Ne tak visící jako některé, které viděla.

Jockey Bra se dodává v 55 velikostech – na základě kombinací 10 různých velikostí košíčků a sedmi měření pod prsy – a pěti různých stylů. V duchu hledání oděvu, který by skutečně nejlépe vyhovoval a podporoval můj přirozený tvar, jsem si vybral doslova podprsenku nejmenšího odporu: nevyztužený, plně zakrývající model Double Lined Contour v podivně cizí velikosti. "7-34." Pak můj zbrusu nový, "nejblíže zvyku" Žokejovou podprsenku mi dali do rukou v něčem, co vypadalo jako světle modrá krabice od bot, jako skleněná bačkora, která mě slibovala proměnit z mateřsky trapné vytahané kostice na princeznu s dobrou oporou.

***

Druhý den v práci jsem se zděšením zjistila, že nejsem o nic víc princeznou, než jsem byla den předtím. Cítil jsem se, jako obvykle, jako člověk, který nosí podprsenku.

Ale zjistil jsem, že mám méně nemotorné ruce.

V podprsence Jockey Bra bylo možné dokončit následující každodenní činnosti bez následného povinného přehazování:

Běžel chytit čekající výtah, než se dveře zavřou. Ohýbejte se, abyste dostali jogurt ze spodní police kancelářské lednice. Polední konečně-out-the-the-stole-židle úsek nad hlavou. Skočit dolů po eskalátoru včas, abyste naskočili do vlaku metra. Obnovení normálních večerních aktivit ve vzpřímené poloze po náhodném spánku na gauči. Ashtanga jóga v komoře s nulovou gravitací.* Skákání přes švihadlo na trampolíně při rychlosti 60 mil za hodinu přes zpomalovací hrboly.*

* Ve skutečnosti netestováno

Nenechte se mýlit: Jockey Bra, kterou jsem si vybral, i když báječně nefrustrující, byla také úžasně, děsivě nesexy. Možná je to proto, že jsem si vybral model s a "přírodní" fit, což dělá naproti toho, co dokáže pushup podprsenka. (Spíše než zvedat a rozbíjet dohromady to jen tak nějak… kolébky, jako pár houpacích sítí.) Nebo možná je to prostě proto, že je to podprsenka vyrobená Jockeyem – a podprsenky vyrobené Jockeyem nejsou obecně takové, jaké nosíte. každopádně pod souborem výroční večeře.

Doporučená četba

Sex a sexabilita: Tipy pro literárního milovníka

Proč si nikdo není jistý, jestli je Delta smrtelnější

Katherine J. Wu

Nejsme připraveni na další pandemii

Olga Khazanová

Ale pro čtvrteční plácání se po kanceláři byla naprosto přijatelná možnost pohodlně nevolno – a podprsenka bez použití rukou, nenáročná na údržbu, která těsně a pevně sedí, byla překvapením zvyšujícím produktivitu.

Žokej je radikální "znovuobjevení" podprsenka neobjevila můj život znovu, ale lépe padnoucí podprsenka ze mě rozhodně udělala méně svižného člověka – a systémy přizpůsobení velikosti, které si všímají tvaru, by mohly znamenat ještě větší rozdíl pro ženy, jejichž muskuloskeletální zdraví je nepříznivě ovlivněno nemocí padnoucí podprsenka. Pokud Jockeyho nový systém velikosti spodního prádla signalizuje budoucnost podprsenky, mohli bychom se těšit na méně agresivní kostice, méně přetížených ramínek a obecně méně neklidné zítřky.

Je to typický viník, ale svou roli mohou hrát i další faktory, včetně změn imunity, poškození nikotinem a dokonce i genetické dispozice.

Začátkem tohoto měsíce vydala Americká společnost pro rakovinu (ACS) své každoroční fakta o rakovině & Postavy. Zpráva za rok 2012 obsahuje některá povzbudivá fakta. Od roku 1990 se výskyt některých běžných nádorů včetně rakoviny plic, tlustého střeva a prostaty snížil. Mezitím se zvyšuje počet sedmi zhoubných nádorů, jako jsou ty v dolní části úst a krku související s lidským papilomavirem (HPV). Příčina tohoto trendu, o kterém mnozí předpokládají, že je spojena s lidmi, kteří se více zabývají orálním sexem, není tak jednoduchá, jak si možná myslíte.

Orofaryngeální rakoviny se týkají nádorů mandlí a zadního jazyka, zadní části patra a zadních stěn hrdla. Stejně jako u jejich anatomických sousedů – zhoubné nádory hrtanu, hlasivek, předního a středního jazyka, dalších částí úst a rtů – se orofaryngeální rakoviny častěji objevují u lidí, kteří hodně pijí a kouří. Tyto další rakoviny hlavy a krku v posledních letech ustoupily, pravděpodobně proto, že Severoameričané kouří méně cigaret a žvýkají méně tabáku.

ACS odhaduje, že letos bude v USA 13 500 nových případů rakoviny orofaryngu. To zahrnuje jak HPV pozitivní, tak negativní případy; bude postiženo téměř 11 000 mužů a více než 2 500 žen; asi 2300 tomuto stavu podlehne. Mezi lety 1999 a 2008 se míra HPV pozitivních orofaryngeálních karcinomů zvýšila o 4,4 procenta ročně u bílých mužů ao 1,9 procenta ročně u bílých žen. Změny recenzeproduktu.top mezi ostatními rasovými a etnickými skupinami nebyly podle zprávy významné. Největší nárůst byl zaznamenán u mužů ve věku 55 až 64 let.

V Georgetownu máme pacienty ve věku 80 let s tímto druhem rakoviny. To vyvolává otázky o sexuálních návycích Američanů, kteří jsou starší, nebo o HPV."

"Stejně jako jinde, i my vidíme zvýšený výskyt rakoviny orofaryngu," říká Dr. John Deeken, lékařský onkolog z Georgetown’s Lombardi Cancer Center. Kmeny HPV způsobující rakovinu mají tendenci infikovat imunitní buňky na bázi jazyka a mandlí, vysvětluje Deeken. "To může být důvod, proč vidíme virus v nádorech v těchto částech orofaryngu, zatímco výskyt rakoviny rtu, hrtanu a hlasivek neroste." Pokud by rakovina byla jednoduše způsobena infekcí HPV při sexuálním přenosu, bylo by více případů u žen, uvažuje.

Compare listings

Compare